Sveiko kvėpavimo anatomija

Kodėl daugėja susirgimų ir jie – vis sunkesni? Klausimas, kylantis kiekvienam sveikata besirūpinančiam asmeniui. O ar kada nors susimąstėte, kad įvairių negalavimų priežastis gali būti užterštas oras mieste, gyvenamose ir darbo patalpose?

Kodėl šviežias oras toks svarbus?

Kvėpavimas nėra tiesiog oro įtraukimas į plaučius ir jo išstūmimas. Tai sudėtingas intraląstelinis veiksmas, kurio metu iš įkvėpto oro gautas deguonis naudojamas skirtingų molekulių oksidacijai ir energijos gamybai. Nepakankamas jo pasisavinimas alina organų ląsteles. Negavusios pakankamo deguonies kiekio, ląstelės silpnėja, o su jomis – ir visas mūsų organizmas. Taip pamažu blogėja tiek fizinė, tiek emocinė savijauta – pradedame sirgti.

Kaip oro kokybė veikia organizmą?

Kraujas aprūpina organizmo ląsteles deguonimi, maistingosiomis medžiagomis ir padeda pašalinti iš jų nereikalingus produktus. Tačiau tyrimais nustatyta, kad hemoglobinas kraujyje tinkamai geba pritraukti tik neigiamo krūvio deguonies daleles (anijonus). Anijonai, patekdami į kraujotakos sistemą per plaučių kapiliarus, sukuria šarminę terpę ir pagerina deguonies pernešimą ląstelėms. Deja, miestuose, blogai vėdinamose patalpose tokio krūvio deguonies gali būti vos 20% (kai natūralioje gamtoje jo proporcija siekia net 80%). Būtent todėl gydytojai dažnai rekomenduoja važiuoti į sanatoriją – atgauti jėgas tyrame, anijonų prisotintame, ore. Po tokio poilsio grįžtame žvalesni, kupini energijos ir sveikesni.

Kvėpavimas „negyvu“ deguonimi trukdo kūno ląstelėms gauti pakankamą kiekį maistingųjų medžiagų ir energijos, o itin didelis jo kiekis gali sukelti net mirtį. Todėl anijonų kiekio didinimas gyvenamoje aplinkoje – pirmasis žingsnis, padėsiantis gerinti savijautą. Grynas oras neįtikėtinai veikia mūsų organizmą – jį stiprina, padeda išvengti ligų, o susirgus, greičiau pasveikti.

Kokie veiksniai blogina kvėpuojamo oro kokybę?

Kiekvieną dieną susiduriame su įvairios rūšies „kenkėjais“ – cheminiais priedais maiste (kurių organizmas nespėja laiku pašalinti), varginančiu stresu, įtampa ir nuolatine oro tarša. Kvėpuojamo oro kokybę blogina ne tik iš lauko patenkančios sunkiosios išmetamųjų dujų dalelės, bet ir namuose veikiantys  elektromagnetiniai laukai (interneto, mobiliųjų telefonų skleidžiamos bangos). Neįtikėta, tačiau net plastiko, porolono gaminiai, patogeninis apšvietimas, drėgmė, pelėsis turi įtakos mūsų kvėpavimo kokybei. Visi šie veiksniai silpnina organizmą – ir didina rimtų ligų tikimybę.

Kokias pasekmes gali sukelti kvėpavimas „negyvuoju“ deguonimi?

Kvėpuodami „negyvu“ deguonimi, iš lėto aliname kūno ląsteles*: jos silpnėja, praranda atsparumą virusams, ir mes sergame. Sumažėjęs deguonies kiekis kraujyje pažeidžia audinius, kurie sukelia visų organų funkcinius sutrikimus, padidina riziką susirgti onkologinėmis ligomis.

„Negyvas“ (teigiamo krūvio) deguonis jungiasi (oksiduojasi) su cholesteroliu ir formuojasi ant kraujagyslių sienelių – jos siaurėja, praranda elastingumą, padidėja insulto rizika. Dėl deguonies trūkumo sumažėja žmogaus aktyvumas, jo darbo efektingumas, juntamas slogulys, kankina bloga nuotaika.

Nualintos organizmo ląstelės praranda gynybines funkcijas, nesugeba tinkamai kovoti su kenksmingais aplinkos veiksniais. Virusai, išorinė tarša bei netinkama oro kokybė silpnina imunitetą, mažina atsparumą ligoms, sutrikdo hormonų veiklą, naudingųjų medžiagų apykaitą.  Organizmas vis sunkiau pašalina bet kokį svetimą audinį ar organizmą (bakterijas, virusus, atipines (vėžines) ląsteles). Tokiu būdu silpstame, sergame ir galiausiai suprantame nepaneigiamą gamtos tiesą – išlieka stipriausi. 

*Apie deguonies įtaką žmogaus organizmui pirmasis 1983 metais paskelbė vokiečių chirurgas Jochim Varro, savo darbuose atskleidęs stulbinančius tyrimų rezultatus. Jis teigė, kad vėžio atsiradimui didžiausią įtaką turi dėl metabolizmo sutrikimų, kuriuos sukelia netinkamas deguonies pernešimas organizme, atsiradusios ir susvetimėjusios (suvėžėjusios) ląstelės. Šių tyrimų rezultatai paskatino ligų atsiradimo priežastis įvertinti iš kitos pusės. Tad šiandien vis daugiau mokslininkų pritaria nuomonei, kad daugelį negalavimų sukelia itin užterštas, teigiamo krūvio prisotintas oras mūsų gyvenamojoje ir darbo aplinkoje.

Kuo naudingas natūralus jonizacijos procesas?

Grynas oras po liūties ir perkūnijos, pušynų, krioklių gaiva – visa tai „gyvybės elementu“ vadinamo ozono (O3) skylimo į neutralų (O2) ir aktyvų jonizuotą deguonį (O) procesas. Jis gamtoje vyksta nuolat: saulės spinduliai, vandenyno, upių, ežerų oras – generuoja nepaprastą galybę anijonų. Tokioje aplinkoje mes jaučiame ypatingą gaivą, nes ozonas ne tik dezinfekuoja aplinkos orą, bet ir prisotina jį anijonais.

Natūralios medicinos atstovai daug metų dirba derindami šiuolaikinių technologijų ir gamtos teikiamas galimybes. Vienas iš tokių atradimų – oro jonizacija, kuri jau seniai taikoma JAV, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Anglijoje ir keliose Azijos šalyse.

Jonizuotas deguonis, atsiradęs skylant ozonui, atgaivina žmogaus ląsteles: aktyvina kraujotaką, pagreitina medžiagų apykaitą, ląstelių ir audinių regeneraciją. Ir tai vos keli pavyzdžiai, kaip galima, pasitelkus gamtos galias, natūraliai pagerinti savijautą ir išvengti sunkių ligų.

Ką daryti, jei neturime galimybės gyventi natūralioje aplinkoje ir nuolat būti gryname ore?

„Negyvo deguonies“ (teigiamo krūvio dalelių, kurių kraujas nepriima ir neperneša ląstelėms) patalpose yra 5 kartus daugiau nei miesto gatvėse! Grynas oras patalpose – šiandien ne prabanga, o būtinybė. Neįtikėtina, tačiau oro kokybės disbalansą galima atstatyti natūraliais metodais, kaip tai daro pati gamta. Sparčiai pasaulyje populiarėjantys ozono-anijonų generatoriai vis dažniau tampa neatsiejama namų, salonų, darželių, gydymo įstaigų ir kitų uždarų patalpų interjero dalimi. Šios priemonės padeda sukurti natūralią, saugią gyvenamąją aplinką, prisotindami patalpas anijonų („oro vitaminų“). Rezultatas – gaivesnis oras namuose, ligoms atsparesnis organizmas ir geresnė savijauta.

Stabtelėkite – laikas pasirūpinti sveikata.

 „Neturiu laiko atsikvėpti...“ –  žodžiai, kuriuos kartojame kasdien. Daugelis gali tik pasvajoti apie ramų kelių valandų pasivaikščiojimą gryname ore. Beprotišku greičiu skubame gyventi, nuolatos jaučiame stresą, kvėpuojame užterštu miesto ir „negyvu“ patalpų oru. Nesustojame tol, kol kūnas nepradeda maištauti. Norėdami greičiau pasveikti ir tapti darbingi – imamės drastiškų priemonių: vartojame stiprius cheminius vaistus ar net griebiamės chirurgo skalpelio. Kaskart aliname kūną, o tariamas pagerėjimas – tėra laikinas: didėja problemų ir reikiamų vaistų kiekis.

Grynas oras – mūsų gyvybės šaltinis. Jis ne tik palaiko gyvybines organizmo funkcijas, bet ir padeda palengvinti daugelį sveikatos nusiskundimų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad deguonies anijonai veiksmingai praplečia kraujagysles, malšina arterijų spazmus, gerina širdies raumens aprūpinimą maistinėmis medžiagomis, mažina kraujo krešumą (pailgėja krešumo laikas), kraujo spaudimą, hipertonijos bei kitų širdies ir kraujagyslių sistemos ligų simptomus.  Patvirtinta, kad deguonies anijonai didina deguonies koncentraciją kraujyje, gerina jo perdavimą ir pasisavinimą organizme. 

Norite būti sveikesni – įkvėpkite gryno oro

Anijonai teigiamai veikia kvėpavimo sistemą: per kvėpavimo takus patekdami į žmogaus organizmą, padidina plaučių tūrį. Ozono-anijonų emisijos dėka neigiamų jonų pripildytas oras skatina geresnį deguonies pasisavinimą. Jis veikia tarsi puikus SPA centras: padeda atsipalaiduoti, pailsinti mintis, įveikti nerimą, pagerinti atmintį. Oro jonizacija – puikus sprendimas tiek negaluojantiems pacientams, tiek savo sveikata besirūpinantiems žmonėms. Tai vienas efektyviausių būdų, padedantis natūraliai gerinti savijautą.  

Jonizuotas oras patalpose mažina nuovargio, streso simptomus, skatina darbingumą, žvalumą, gerina koncentraciją, vyrams – potenciją, padeda greičiau atsipalaiduoti, nurimti, džiaugtis kokybišku miegu. Anijonai kokybiškiau aprūpina galvos smegenis deguonimi,  stimuliuoja jų veiklą, kelia darbingumą ir gerina miego kokybę. Kvėpavimas šiuo oru skatina baltymų, angliavandenių, vandens apykaitą, vitaminų sintezę (ypač B grupės), stabilizuoja kalcio ir fosforo pusiausvyrą organizme, cukraus koncentraciją kraujyje.

Gyvename nuolatinės taršos amžiuje, tad grynas oras patalpose – šiandien ne prabanga, o būtinybė. Pagrindiniais šaltiniai, padėsiantys prisotinti patalpų orą naudingųjų dalelių: ozono-anijonų generatoriai, bei natūralūs anijonų skleidėjai – audinyje integruoti turmalino mineralai, dirbtinos jonizacijos miego sistemos (pvz., jonizuoti čiužiniai). Tai priemonės, kurios padės sukurti natūralią ir saugią gyvenamąją aplinką.

Nelikite abejingi savo sveikatai – pasirūpinkite gera savijauta jau šiandien!

                   

   Paruošta pagal Ispanijos įmonių grupės „ADC EUROPEAN WORLD MARKET“, „EUROPEAN SMART INVESTMENT” ir „THE TRADE MARK VIDA10” tyrimo duomenis.

www.vida10.lt

Daugiau apie ozono generatorius: http://bit.ly/1Mmta3F