Kas yra ozonas?

Ozonas (O³) – triatomė deguonies (O²) molekulė, sudaryta iš neigiamų jonų. Ozonas yra natūrali gamtos sukurta valymo priemonė ir dažnai vadinamas „aktyviuoju deguonimi”. Gamtoje ozonas susidaro po žaibo išlydžio, natūralaus radioaktyvumo, po elektros audrų arba dėl pilanaties ciklų. (DISCOVERY SALUD, N º 70). Jis yra vienas galingiausių oksidantų, pasižymintis itin dezinfekuojančiomis savybėmis. Ozonas greitai sunaikina virusus, bakterijas, parazitus, mikrobus, sporas, pelėsį, grybelį ir neleidžia jiems plisti!
 
Moderni visuomenė vis dažniau susiduria su neigiamu užterštumo poveikiu ir aktyviai siekia spręsti šią problemą. Širdies ir kraujagyslių epidemiologijos gydytojas Eliseo Guallar viename savo straipsnių kalba apie užterštumo keliamą pavojų mūsų sveikatai: „Atmosferoje esantys metalai kelia rimtą pavojų sveikatai. Būtent jie dažnai sukelia širdies ir kraujagyslių ligas“. Kiti naujausi darbai, kaip antai atliekamas EL Aula tyrimas, „El Pais“ laikraščio straipsnyje analizuoja taršos poveikį sveikatai ir teigia: „Oro kokybės gerinimas didmesčiuose kasmet padėtų išvengti tūkstančių mirčių“. („El Pais“, vasario 26 d., 2009). Net ispanų pneumonologijos ir chirurgijos draugija (Separ) atkreipia dėmesį, kad „lėtinė obstrukcinė liga bus trečia didžiausia mirties priežastis pasaulyje 2020“. Tad akivaizdu, jog gerinti mūsų kvėpuojamo oro kokybę yra būtinas ir neatidėliotinas uždavinys. (LA VOZ DE GALICIA, gegužės 19 d., 2009)
 
Ozonas (O³) oksiduoja kenksmingas daleles, toksinus, sunaikina mikroorganizmus bei palengvina jų pasišalinimą iš organizmo. Taip stimuliuojama imuninė sistema ir kraujo apytaka. Aktyvusis deguonis (ozonas) greitai išgaruoja ir tampa visiškai nekenksmingas!
 
Ozono terapijos taikymo praktika prasidėjo Vokietijoje 1857 metais. Jos pirmtaku laikomas Werner von Siemens, kuris sukonstravo pirmąją indukcijos „pypkę“ mikroorganizmams naikinti. Pastaruoju metu Valencijos medicinos institutas vis didesnį dėmesį kreipia į teigiamą ozono (O³) poveikį ir gydymo galimybes. Taikant ozono terapiją, gerėja medžiagų apykaita, mažėja hepatosteatozės (kepenų suriebėjimo) simptomai, gerinama bakterinė mikroflora, skatinama ląstelių regeneracija. (DISCOVERY SALUD, N. 98). Ozono terapija taip pat teigiamai veikia gydant tokias ligas kaip: smegenų sklerozę, Parkinsono ligą, kraujotakos sutrikimus, kepenų cirozę, hepatitą ir tulžies pūslės ligas. Pastebėta ir reumatinių susirgimų bei tokių ligų kaip poliartritas, išvaržos, artritas, tromboflebitas, venų varikozė, gangrena, cukrinis diabetas, opos, opinis kolitas, dirgliosios žarnos sindromas, egzema, analiniai įtrūkimai, išangės fistulės, hemorojus ir lytinių organų infekcijos gydymo ozonu nauda. Gydant ozonu, galima pagerinti smegenų veiklą, atmintį, aktyvinti kraujotaką, skatinti detoksikacijos procesus kepenyse, mažinti cholesterolio ir šlapimo rūgšties kiekį bei kietųjų komponentų susidarymą kraujyje.
 
Paskelbti dr. Perez Olmedo mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad ozono (O³) terapija yra vienas veiksmingiausių būdų gydyti disko išvaržą, priešlaikinio senėjimo simptomus, artritą, cukrinį diabetą ar Alzheimerio ligą.
(EL FARO DE VIGO, sausio 24 d., 2009)
 
Dr. Otto Warburg vienas pirmųjų ozono terapiją pritaikė vėžio diagnostikos, prevencijos ir gydymo srityse. Jis pirmasis pastebėjo, kad: „jei deguonies koncentracija organizme nukrinta žemiau 40%, ląstelės vėžinėmis tampa mažiau nei per 48 h“. Jis akcentavo, kad taikant ozono terapijos metodą, sumažėja tikimybė atsirasti vėžinėms ląstelėms. Už šiuos atradimus Otto Warburg 1931 ir 1945 metais buvo suteikta Nobelio premija.
 
Ispanijoje ozono terapija naudojama įvairiems negalavimams gydyti. Ozonas (O³) veikia kaip antioksidantas, imuninės sistemos moduliatorius (stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių veiklą, kurie didina organizmo atsparumą aplinkos veiksniams – saugo nuo įvairių infekcijų, ląstelių pakitimų galimybės, galinčios sukelti vėžį, gerina imuninę sistemą), skatina raudonųjų kraujo kūnelių veiklą – taip ląstelės labiau aprūpinamos deguonimi. Gerinama ląstelių funkcija, bendroji apytaka, pasižymi stipriu baktericidiniu poveikiu: šalina grybelį, bakterijas, virusus, prionus, sporas, parazitus ir kitus mikroorganizmus.
 
Ozonu taip pat galima gydyti įvairias odos ligas – nudegimus, randus, dermatologines infekcijas (pvz., spuogus), pūslelinę.
Ozono terapija neturi sąveikos su kitais vaistais, „nekonkuruoja“ su kitais gydymo metodais ir kitomis gydymo programomis, nesilpnina jų poveikio. Gydymas ozono terapija yra greitas, veiksmingas ir ekonomiškas. Terapijos laikas ir trukmė skiriasi nuo gydomos ligos sudėtingumo.
 
Deguonies ir ozono mišinys gali būti naudojamas keliais būdais. Specialus vamzdelis ar izoliuotas maišelis suteikia galimybę ozono terapiją taikyti išoriškai (pvz., kojoms, rankoms ir kt.)
Kitas būdas – vartoti ozonuotą vandenį. Taip deguonis tiesiogiai pasiekia ląsteles ir jas regeneruoja.