12 produktų padėsiančių išvengti nemigos

Nemiga gali sutrikdyti įprasto gyvenimo tėkmę parai ar net ilgesniam laikui. Tai ne tik vargina, bet gali būti pavojinga, ypač vairuojant. Tad verta atsigręžti į savo gyvenseną ir pabandyti ištaisyti klaidas, kurios dažnai sukelia nemigos simptomus. Vienas iš būdų – sveika ir visavertė mityba. Išskiriama net 12 produktų, padedančių greičiau užmigti.

 

1. Migdolai

Migdolai – ne tik puikus užkandis, neleidžiantis atsirasi alkiui, bet ir puikus "mieguistumo šaltinis". Šiuose riešutuose gausu triptofano ir magnio, kurie gerina miego kokybę.

 

2. Medus

Net vienas arbatinis šaukstelis medaus gali sukelti mieguistumą. Medus mažina budrumą, padeda atsipalaiduoti, nurimti mintims.

 

3. Žolelių arbata

Arbatos be kofeino, pvz., ramunėlių, ramina ir padeda greičiau užmigti. Jei pastaruoju metu sunku užmigti ir vargina nemiga, pabandykite prieš miegą išgerti vieną ar kelis puodelius raminančios arbatos.

 

4. Bananai

Miegą skatina šiuose vaisiuose esantis vitaminas B6. Jei prieš eidami miegoti suvalgysite bananą, jausitės labiau atsipalaidavę ir ramesni.

 

5. Lašiša

Vakare valgoma žuvis (lašiša, tunas) padeda užtikrinti ramų nakties miegą. Žuvys yra B6 vitamino šaltinis, kuris dalyvauja miego hormono – melatonino – gamyboje.

 

6. Vyšnių sultys

Šios sultys neįtikėtinai pakelia melatonino lygį. Pastebėta, kad išgėrus porą puodelių vyšnių sulčių prieš miegą, palengvėja nemigos simptomai.

 

7. Kalakutiena

Kalakutienoje yra triptofano, kuris skatina natūralų mieguistumą. Jei naktimis blogai miegate, įtraukite į savo mitybą daugiau kalakutienos patiekalų.

 

8. Nesmulkinti grūdai

Savo dienos racione vartodami neskaldytus grūdus, pvz., miežius, kviečius, greičiau sutvarkysite išsiderinusį miego ritmą. Tačiau venkite perdirbtų grūdų patiekalų – pyragų, bandelių ir kitų nemaistingų gaminių. Jie ne tik pablogins miegą, bet ir pakenks Jūsų kūno formoms.

 

9. Šiltas pienas

Taip. Tai ne tik močiučių pasakos. Mieguistumą taip pat skatina ir pieno produktai – jogurtas, sūris, varškė. Be to, šiuose produktuose esantis kalcis gerina smegenų gebėjimą triptofaną paversti serotoninu. Taip ne tik geriau miegate, bet ir gaunate reikiamą poilsį.

 

10. Lapinės daržovės

Lapiniai kopūstai, špinatai – turtingi kalcio ir įvairių maistinių medžiagų. Tad puiki idėja tokiais žalumynais papildyti savo mitybą ir užkirsti kelią nemigai.

 

11. Graikiniai riešutai

Dėl juose esančio didelio kiekio triptofano, šie riešutai sukelia mieguistumą ir skatina serotonino gamybą.

 

12. Juodasis šokoladas

Šis gardusis skanumynas skatina serotonino gamybą, kuris padeda nusiraminti, atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

 

Jei Jus kankina nemiga, dažnai negalite užmigti, pabandykite šiuos produktus įtraukti į savo dienos racioną. Prisiminkite, jog taisyklinga mityba – puikiausias būdas gerinti savijautą.